Inauguracja

W niedzielę 10 maja br. w Szamotułach została zainaugurowana regularna celebracja Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Na Mszę św., odprawianą w kaplicy przy Domu Zakonnym Sióstr Służebniczek Maryi przybyło ok. 50 osób. Oprawę muzyczną zapewnił chór im. Wacława z Szamotuł pod dyrekcją pani Jolanty Wachowiak. Na Mszy obecny był m.in. pan poseł Jan Filip Libicki. Celebrans, ks. Włodzimierz Wygocki, odczytał list z Kurii Metropolitalnej o spełnieniu przez miejscową grupę wiernych wszystkich warunków koniecznych do uczestnictwa w liturgii tradycyjnej. W czasie Mszy św. panowała podniosła, uroczysta atmosfera.

Następna Msza św. w Szamotułach będzie sprawowana się w najbliższą niedzielę 17 maja o godz. 10. W tym dniu ks. Włodzimierz będzie obchodził 45-tą rocznice swoich świeceń kapłańskich. 24 maja w planie jest uroczysta Msza św., której oprawę przygotuje Poznańskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej wraz z poznańską scholą. Msza zostanie odprawiona o godz. 10 w kaplicy SS. Franciszkanek przy ul. Lipowej 27.

Relacja S.H.

Reklamy

2 responses to “Inauguracja

  1. Mam nadzieje że frekwencja będzie większa.

  2. W Poznaniu w miesiącu wrześniu Ks Karl Sthelin przełożony Bractwa Kapłańskiego Św Piusa X na Europe wschodnią miał wykład oraz odprawił Mszę w klasycznym rycie rzymskim. Mam nadzieje że Msze gregoriańskie sprawowane przez kapłanów Bractwa Kapłańskiego Św Piusa X będą w każdą Niedziełę. Nasza grupa wiernych tradycji katolickiej musi się zadowolić Mszą trydencką w trzecią niedzielę miesiąca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s